برگزاری ششمین جشن گلریزان بانک مسکن


جشن گلریزان رسالت اجتماعی بانک مسکن

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی  ستاددیه استان  هرمزگان ؛  با فرا رسیدن ماه رمضان و ماه مهمانی خدا برنامه‌ای در کشور ما برگزار می‌شود که برای آزادی جرائم غیرعمد جشن‌های گلریزانی برگزار تا به این طریق بتوانند زندانیان را از بند رها کرده و به آغوش خانواده‌هایشان بازگردانند. با آغاز این ماه که در آن دل‌ها به هم نزدیک‌تر است شاهد برگزاری این جشن توسط مردم و مسئولین هستیم و افراد خیر با شرکت در این جشن سعی می‌کنند سهمی هر چند اندک در آزادسازی یک فرد از زندان داشته‌باشند. در این بین نیز دستگاه‌ها و اداراتی نیز وجود دارد که این رسم را در بین کارکنان خود نهادینه کرده و هر ساله برای برگزاری این جشن اقدام می‌کنند. یکی از این نهادها، بانک مسکن است. بانک مسکن استان هرمزگان تنها بانکی است که در استان هر ساله اقدام به برگزاری جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نموده است و امسال نیز مانند پنج دوره گذشته، کارکنان و مشتریان این بانک گرد هم آمدند تا با کمک‌های خود بتوانند در آزادسازی زندانیان مشارکت داشته‌باشند و این رسم را برای ششمین بار در بانک خود پیاده نمایند. کاری که مسئولین، کارمندان و مشتریان بانک مسکن آنرا در راستای مسئولیت اجتماعی خود دانسته و مشارکت فعالی در آن دارند .

جشن گلریزان رسالت اجتماعی بانک مسکن

مدیر شعب بانک مسکن استان هرمزگان در این زمینه گفت: خدا را شاکریم که توانسته‌ایم برای ششمین بار جشن گلریزان را در این بانک برگزار کرده و زمینه آزادی زندانیان را فراهم نماییم . محمدرضا بوستان‌افروز افزود: هر شخصی که در راه خدا کار خیری انجام دهد خداوند نیز چند برابر این کار خیر به او بازمی‌گرداند . بوستان‌افروز اظهارداشت: بانک مسکن در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود کارهای مختلفی از جمله ساخت مدرسه و خانه بهداشت، کمک به نیازمندان، کمک به ایتام، کمک به آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی و … انجام می‌دهد و کمک به آزادی زندانیان نیز در همین راستا در برنامه خود قرار داده و شاهد هستیم که در استان هرمزگان تاکنون شش جشن گلریزان انجام شده‌است . وی عنوان کرد: بانک مسکن علاوه رسالت اصلی خود که همان کمک به اقشار مختلف برای خانه‌دار شدن است، همواره سعی کرده در مسئولیت های اجتماعی نیز حضور فعالی داشته‌باشد تا بتواند از این طریق نیز به کمک نیازمندان جامعه بشتابد . بوستان‌افروز با تاکید بر برگزاری چنین مراسمی خاطرنشان‌کرد: کارکنان بانک مسکن بر خود واجب می‌دانند که به هم‌نوعان خود کمک کنند و بتوانند گره‌گشای مشکلات آنها باشد .

۸۳ زندانی چشم انتظار

در ادامه مدیر نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان گفت: هم‌اکنون ۸۳زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان با بدهی ۱۵۱میلیارد ریال بسر می‌برند که چشم‌انتظار کمک خیرین برای آزادی هستند . احمد مرادی‌نژاد عنوان کرد: در سال گذشته ستاد دیه استان هرمزگان زمینه آزادی ۲۳۵زندانی با بدهی ۶۱۵میلیارد ریال را فراهم کرد که این کار با کمک خیرین انجام شد .  وی ادامه‌داد: ستاد دیه هرمزگان از سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون توانسته ۲هزار و ۸۸۶زندانی با بدهی ۲هزار و ۱۷۰میلیارد ریال را از زندان‌های استان آزاد نماید. مرادی‌نژاد اظهارداشت: با فرارسیدن ماه رمضان که دل‌ها به هم نزدیکتر می‌شود جشن‌های گلریزان در سراسر استان برگزار می‌شود و امسال نیز برنامه‌ریزی شده که پانزده جشن در هرمزگان برگزار شود که تاکنون ده جشن برگزار شده و پنج جشن دیگر تا پایان ماه رمضان در استان برگزار می‌شود . وی خاطرنشان‌کرد: در دو شهر رودخانه و فین نیز امسال این جشن برای اولین بار برگزار شد که در رودخانه خیرین مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰میلیون ریال به جشن گلریزان کمک کردند .

مدیر نمایندگی ستاد دیه هرمزگان ادامه‌ داد: مردم نوع‌دوست و خیر هرمزگان با وجود وضعیت نامناسب اقتصادی، مشارکت خود را در این جشن کم نکرده و حتی شاهد هستیم که بیشتر از سال گذشته کمک کرده‌اند . مرادی‌نژاد اضافه‌کرد: با زندانی شدن یک فرد مشکلات زیادی برای خانواده او به وجود می‌آید که می‌تواند تبعات نامناسبی برای جامعه داشته‌باشد به همین دلیل باید تلاش شود افرادی که گرفتار زندان می‌شوند بتوانند از آن رهایی یابند . وی در تقدیر از بانک مسکن نیز عنوان کرد: تنها بانکی که در استان اقدام به برگزاری جشن گلریزان کرده‌است بانک مسکن بوده که هم کارمندان و هم مشتریان این بانک در جشن گلریزان حضور و مشارکت فعالی داشته‌اند . این مسئول افزود: خوب است این حرکت بانک مسکن که یک بانک مردمی همراه ستاد مردمی است سرلوحه کار دیگر بانک‌های استان نیز قرار بگیرد و آنها نیز در این زمینه یاریگر ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان باشند چرا که زندان مجازاتی برای افرادی است که جامعه را دچار مختل می‌کنند نه افرادی که بر اثر یک اشتباه و ناخواسته به زندان افتاده‌اند . 

با کمک به دیگران به خودمان کمک می‌کنیم

در ادامه یکی از خیرین بانک مسکن اظهارداشت: زندانیان جرایم غیرعمد به خاطر یک اشتباه به زندان افتاده‌اند به همین دلیل باید تلاش شود که زمینه آزادی آنها فراهم گردد. محمدی گفت: اگر ما بتوانیم زمینه آزادی این افراد را فراهم نماییم در واقع به خودمان کمک کرده‌ایم چرا که این کارها هم در زندگی این دنیا و هم آخرت ما تاثیرگذار خواهد بود . وی ادامه‌داد: در گذشته وقتی که می‌شنیدیم شخصی یتیم شده و نان‌آور خانواده را از دست داده بسیار ناراحت می‌شدیم اما امروز ما خودمان باعث می‌شویم که یک سرپرست خانواده روانه زندان شده و خانواده به نوعی یتیم شود و مشکلات را به این خانواده‌ها تحمیل می‌کنیم که این مشکلات به جامعه نیز سرایت می‌کند . محمدی عنوان‌کرد: بسیاری از افرادی که زندانی شده‌اند را می‌توان با پیشگیری، از زندانی شدن آنها جلوگیری کرد و امیدوارم روزی برسد که جز بزهکاران، افراد دیگری در زندان نباشند . این خیر درباره برگزاری جشن گلریزان در بانک مسکن نیز خاطرنشان‌کرد: کارکنان بانک مسکن ، بهترین کارکنان شبکه بانکی استان هستند زیرا با شرکت در جشن گلریزان و کمک به آزادی زندانیان، انسانیت و نوع‌دوستی خود را نشان می‌دهند . وی در پایان گفت: تنها چیزی که برای انسان باقی می‌ماند همین کمک‌هایی است که به هم می‌کنیم و کسانی که با کمک ما از زندان آزاد می‌شوند در آینده زمینه آزادی دیگر افراد را فراهم خواهند نمود . قابل ذکر است؛ از سوی بانک مسکن و ستاد دیه از خیرینی که در این جشن گلریزان شرکت کرده بودند تقدیر شد. همچنین ستاد دیه نیز از مدیر و معاونین بانک مسکن که زمینه برگزاری این مراسم را فراهم نموده بودند تقدیر کرد . گفتنی است؛ در این مراسم کارکنان و مشتریان بانک مسکن استان هرمزگان مبلغ ۶۰۸میلیون ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند .